Stačí zopár minúť 4- až 5-krát do týždňa a onedlho pocítite zmenu. Budete na seba hrdé, že ste to pre seba urobili. Aby ste cvičenie pre únavu nepresúvali za „naozaj naliehavé“ činnosti, vrhnite sa na podložku hneď ráno. A výhovorky, že potrebujete vybavenie a špeciálne oblečenie v tomto prípade nebudú fungovať. Postačia vám staré tepláky a namiesto závažia sme pre vás niečo vymysleli fľašu vody Lucka. Padne perfektne do ruky a vy aspoň nezabudnete na pitný režim po cvičení!


Pre štíhle ruky

Ľavú nohu vysunieme dopredu tak, aby sme mali pokrčené koleno zhruba v 90-stupňovom uhle. Oprieme sa ľavou dlaňou o ľavé koleno a trup potiahneme dopredu. Pravú nohu posunieme dozadu. Do pravej ruky chytíme fľašu vody Lucka, vystrieme ju nad zadok rovnobežne z podlahou. Ruku ohneme smerom k boku len v lakti, s ramenom sa snažíme vôbec nehýbať. Ruku so závažím vrátime do pôvodnej polohy. Cvik opakujeme 15-krát na každú ruku v troch po sebe nasledujúcich sériách.


Pre ploché bruško

Ľahneme si na chrbát, nohy pokrčíme v kolenách a chodidlá oprieme o podložku. Skríženými rukami pritlačíme fľašu vody Lucka na hrudník. Bradou sa priťahujeme ku kolenám, snažíme sa hlavu neťahať príliš dopredu, skôr držíme krk v jednej línii s chrbticou. Neťaháme sa až do sedu, robíme krátky rozptyl pohybu. Vraciame sa chrbtom späť na podložku, neľahneme si však úplne. Telo podržíme pár centimetrov nad podložkou a znovu sa ťaháme ku kolenám. Cvik opakujeme 15-krát v troch po sebe nasledujúcich sériách.


Nielen pre ploché bruško

Zameriavame sa predovšetkým na brušné svaly, no posilníme aj ruky i stehná. Ľahneme si na chrbát, nohy zodvihneme a ohneme v 90-stupňovom uhle. Ruky s fľašami vody Lucka vystrieme za hlavu. Telo ostáva pevne v tejto polohe, dvíhajú sa iba ruky. Keď sú v polohe kolmo na naše telo, opäť ich pomaly spúšťame za hlavu. Cvik opakujeme 15-krát v troch po sebe nasledujúcich sériách.


Výpady pre sexi zadok a pevné stehná

Do oboch rúk chytíme fľašu vody Lucka. Stojíme s chodidlami mierne rozkročenými. S hlbokým nádychom vykročíme jednou nohou dopredu tak, aby sme ohli koleno v 90-stupňovom uhle. Kolenom druhej nohy sa čo najviac priblížime k podložke. Váhu rozložíme rovnomerne na obe nohy, chvíľu zadržíme dych. S výdychom sa vraciame späť do pôvodnej polohy. Cvik opakujeme 10-krát v troch po sebe nasledujúcich sériách na obe nohy.


Zázračný cvik pre všetky svaly zadočku

Kľakneme si na „všetky štyri“. Hlavu zodvihneme a pozeráme sa pred seba. Položíme si fľašu vody Lucka pod koleno a lýtkom pritlačíme o stehno tak, aby nám nevypadla. Spevníme celé telo, nohu s fľašou dvíhame do jednej línie s chrbticou a opäť klesáme do pôvodnej polohy. Cvik opakujeme 10-krát v troch po sebe nasledujúcich sériách na obe nohy.


Drepy pre rafinovanú figúru

Tento cvik pozná každý. My si ho však trošku zlepšíme, aby bol efektívnejší. Naširoko sa rozkročíme so špičkami mierne vytočenými do strany. S nádychom klesáme (akoby sme sa chceli posadiť na stoličku) tak nízko, aby sme koleno ohli v 90-stupňovom uhle. Kolená ťaháme smerom do strán. Tým pri klesaní podsadíme panvu, čím efektívnejšie zapájame sedacie svaly. S výdychom sa znovu vystrieme. Ruky, v ktorých držíme fľašu vody Lucka, máme po celú dobu cviku vystreté kolmo k zemi. Cvik opakujeme 10-krát v troch po sebe nasledujúcich sériách.

( 113 zobrazení celkovo, 1 dnešných zobrazení)