Učme deti zdravo žiť

Hýbať sa, zdravo jesť a zdravo piť si zaslúži každé dieťa. Existuje 1000 dôvodov prečo žiť zdravo a prečo viesť deti k zdravým návykom už od malička. Vytvorme spolu základný kameň, na ktorom môžu deti stavať svoj ďalší život. Na zdraví našich detí nám záleží.

Pridajte sa k nám.

Anetta Vaculíková je ambasádorkou šéfkuchára Jamieho Olivera a jeho celosvetového projektu Food Revolution Day, ktorého zámerom je zlepšenie stravovania detí. Má odpovede pre každého moderného človeka na tému zdravého stravovania. Vytrvalo posúva hranice a mení zabehnutú rutinu zlozvykov. V prvom rade však ide sama príkladom.
Odborný konzultant výživovej poradne Lucka Eva Blaho, nutričná poradkyňa. Vyštudovala zdravú výživu a fytoterapiu na prestížnej škole prírodnej medicíny ACNT v Austrálii. Jej životným poslaním je zdravou stravou liečiť, ale predovšetkým predchádzať ochoreniam. Pracuje ako nutričný poradca na klinike, je odborným poradcom pre Jem iné, pomáha a radí maminám, ktoré sa rozhodli ovplyvniť zdravie svoje a svojích deti.
Katarína Bieliková je klinická psychologička, ktorá sa venuje dospelým, ale predovšetkým deťom a dospievajúcim. Okrem klinickej psychodiagnostiky sa zameriava aj na terapiu detí a pubescentov s poruchami správania, poruchami príjmu potravy (obezita, bulímia a anorexia) a náprave ich dôsledkov.
Rozprávame sa s Mudr. Evou Beňovou, matkou a pediatričkou s 35 ročnou praxou. Ženou, ktorej láska k deťom sa stala jej napľňajúcou súčasťou.
Mudr. Barbora Zoboková je diabetologička, ktorá sa zaoberá problematikou sladených nápojov a skrytého cukru.
Mudr. Gabriela Miškejeová je pediatrička s viac ako 40-ročnou praxou.
MUDr. Ľubomíra Fábryová, PhD. je prezitentkou Obezitologickej sekcie Slovenskej diabetologickej spoločnosti
MUDr. Mgr. Andrea Švrčková je športová lekárka. Pracovala na ortopédii, oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny a vyše desať rokov tiež slúžila v rýchlej záchrannej službe. Momentálne šéfuje Zdravotnej komisii v Slovenskom zväze ľadového hokeja. „Množstvo potrebných tekutín je priamo úmerné intenzite tréningovej záťaže.”
( 678 zobrazení celkovo, 1 dnešných zobrazení)