Správny pitný režim je dôležitý pre každého jedného z nás. V tehotenstve to však platí dvojnásobne. Základom je nečakať na pocit smädu. Pocit smädu totiž ohlasuje až dehydratácia organizmu, čo nie je pre vás aj vaše dieťatko ideálne. Okrem nepríjemného pocitu sa môžu objaviť bolesti hlavy, zápcha a nadúvanie. práve dôkladný pitný režim pomáha Predchádzať týmto nepríjemnostiam, ktoré mnohé nastávajúce mamičky trápia.

Čo môže pre vás voda urobiť v tehotenstve?

 • VYPLAVOVAŤ ODPADOVÉ LÁTKY
  Všetci vieme, že sa v našom organizme tvoria aj odpadové látky. A počas tehotenstva je to v dvojnásobnom množstve. Nezabúdajte dostatočne piť vodu. Aj vďaka pravidelnej cirkulácii vody vo vašom tele, dokážete bez problémov vylučovať zvýšené množstvo toxínov a udržiavať tak „domov“ pre svoje dieťatko v ideálnom stave a zložení.

 • CHRÁNIŤ OBLIČKY
  Pri nedostatku tekutín sa znižuje tvorba moču, a tým sa organizmus nedostatočne čistí od baktérií. Preto sú tehulky náchylnejšie k infekciám močových ciest. Infekcie močového traktu môžu skončiť vážnym ochorením a ohroziť samotný plod i zdravie budúcej mamičky.

 • REGULOVAŤ OPUCH NÔH
  Okrem zvýšeného výdaju obličkami u tehotných žien časť prijatej tekutiny uniká do mimocievnych priestorov a tvoria sa opuchy. Tie sú do istej miery prirodzenou súčasťou tehotenstva. Ich dôvodom je znížený obsah bielkovín v krvnej plazme, a tým menšia hustota krvi oproti okolitým tkanivám. Tekutina uniká po koncentračnom spáde mimo cievy. V minulosti sa pri opuchoch odporúčalo znížiť príjem tekutín. Je to však mylná predstava, keďže to vedie iba k zvýšeniu zahustenia krvi a možným komplikáciám.

 • ZABEZPEČIŤ POTREBNÝ OBJEM KRVI
  Správny pitný režim je pre vás i vývin vášho bábätka veľmi dôležitý už od počatia. Počas tehotenstva objem krvi vo vašom tele stúpne takmer o polovicu a organizmus vyžaduje zvýšenú dodávku vody aj pre plod, placentu a plodovú vodu.

 • PRINÁŠAŤ POTREBNÉ ŽIVINY
  V tehotenstve sa v ženskom tele dvojnásobne zvyšuje aj prietok krvi. Nedostatočný pitný režim môže spomaliť obeh potrebných vitamínov, stopových prvkov, či hormónov. Nedostatok tekutín tak môže obmedzovať prísun týchto potrebných živín do placenty a k dieťatku.

Vedeli ste že….

Každá bylinka má však svoje účinky, ktoré najmä v tehotenstve nesmieme opomínať. Ak chcete dopriať svojmu telu spestrenie, poraďte sa s lekárom či lekárnikom, pretože mnohé rastliny vyvolávajú napätie a sťahy maternice. Preto odporúčame pokryť potreby pitného režimu v tehotenstve dojčenskou vodou Lucka, ktorá má vyvážené a bezpečné zloženie ideálne pre vás ako nastávajúcu maminu, ako aj pre vaše bábätko.

Bodka na záver

Nedostatočný príjem tekutín je u bežného zdravého človeka zdrojom mnohých nepríjemností až ochorení. V tehotenstve sa potreba tekutín zvyšuje a nedostatok tekutín sa týka aj vášho dieťatka. Dehydratácia môže mať za následok aj diagnózy ako preeklampsiu a hypertenziu a to by ste nemali podceňovať. Vždy sa poraďte so svojim lekárom o vašom pitnom režime. Nezabúdajte lekára informovať ak vás hoci len bolí častejšie hlava. Slabým príjmom tekutín môže krv hustnúť a zvyšuje sa aj pravdepodobnosť trombózy.

Relaxujte a užívajte si tento výnimočný čas.

( 562 zobrazení celkovo, 1 dnešných zobrazení)